Yorgancıoğlu İlahiyat Koleji’nde:”Düşünsel ve Finansal Katkı Sağlayanlara Teşekkür Ederim”

0
155
Yorgancıoğlu İlahiyat Koleji'nde:

Törene katılıp katılmayacağı tartışılırken Başbakan Yorgancıoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmaya "bu eğitim kompleksinin hayat bulmasına hem düşünsel hem de finansal olarak katkı sağlayanlara teşekkür ederim" ifadeleriyle başladı.

İlahiyat ifadesini kullanmayan Başbakan, "bu eğitim kompleksinden mezun olacak gençlerin yüreğinde insan sevgisi oldu, hoşgörülü ve saygılı insanlar olmasını temenni ediyorum ki, öyle olacaklar" diyerek, bu ülkenin geleceğini yaratırken bu ülkede yaşayan gençlerin de geçmişi unutmadan ama geçmişe de takılmadan hareket etmelerini istedi.

"Türkiye biz öğrenime gittiğimiz 70'li yılların Türkiyesi değildir bugün geldiği nokta eğitim alanıan yapılan yatırımların sonucudur" diyen Başbakan, insanlığın geleceğe doğru evirldiğini söyleyerek, "bu eğitim kompleksi de bu ülke gençlerini aynı noktaya taşıyabilecek bir konuma ulaşması gerekir" dedi.

Başbakan Yorgancıoğlu, kompleksin hem gençlere hem de ülkeye hayırlı olmasını temenni eder katkısı olan herkese bir kaz daha teşekkür ederim" ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Başbakan Yorgancıoğlu'nun konuşmasının ardından Kur'an okunmasıyla, Hala Sultan Camisi'nin temel atma törenine geçildi.