Yemen’de saldırılar: 18 asker öldürüldü

0
123
Yemen'de saldırılar: 18 asker öldürüldü

YEMEN'İN GÜNEY KESİMİNDEKİ ŞEBVA'DA ASKERİ HEDEFLERE DÜZENLENEN İKİ AYRI SALDIRIDA İLK BELİRLEMELERE GÖRE 18 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Sana, 20 Eylül 13 (T.A.K): Yemen'in güney kesimindeki Şebva bölgesinde, El-Kaide üyeleri tarafından düzenlendiği tahmin edilen iki ayrı saldırıda ilk belirlemelere göre 18 asker hayatını kaybetti.

Yemen güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre ilk saldırıda, Şebva'nın merkezindeki Mayfaa Özel Harekat Birimi merkezi hedef alındı. Bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısının ardından Yemen askerleri ile silahlı grup arasında ağır silahların da kullanıldığı şiddetli çatışma çıktığı ve 10 askerin öldüğü ifade edildi.

Şebva'nın Azzan vadisinde bir askeri mevzinin hedef alındığı ikinci saldırıda ise ilk belirlemelere göre 8 asker hayatını kaybetti. Saldırılar sırasında 10 askerin rehin alındığı, 2 askeri aracın da silahlı gruplar tarafından ele geçirildiği kaydedildi.

Yetkililer, saldırılarda 19 kişinin yaralandığını belirtirken, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini ifade etti.

Yemen makamlarından daha önce yapılan açıklamada, Arap Yarımadası El-Kaidesi olarak adlandırılan silahlı unsurların ülkenin güney bölgelerinde geniş çaplı saldırı hazırlığı içinde olduğu belirtilmiş, güvenlik güçleri de stratejik bölgelerde emniyet tedbirlerini artırmıştı.