Türkiye’de çeteler bir genci öldürdü

0
138
Türkiye'de çeteler bir genci öldürdü

Maltepe'de daha önce birçok kez halka yönelik saldırılarla gündeme gelen "Gülsuyu çetesi" tarafından Halk Cephesi'nin dün akşam çetelere karşı düzenlediği yürüyüşe yapılan silahlı saldırıda başından yaralanan Hasan Ferit Gedik adlı genç yaşamını yitirdi.

İstanbul'un Maltepe ilçesi Gülsuyu Mahallesi'nde "Gülsuyu çetesi" olarak bilinen ve daha önce birçok kez halka yönelik saldırı gerçekleştiren çete üyeleri, Halk Cephesi tarafından çetelere karşı düzenlenen yürüyüşe silahlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda Hasan Ferit Gedik (18) ve Gökhan Aktaş kafasından yaralanırken, iki kişi de karnına ve çenesine isabet eden kurşunlarla yaralandı. Kafasından yaralanan Gedik ve Aktaş, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Tedavi altına alınan Gedik saat 02.00 sularında tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Gedik'in cenazesinin Yeni Bosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacağı öğrenilirken, TAYAD tarafından yapılan açıklamada cenazeyi almak için Adli Tıp Kurumu'nun önünde buluşma çağrısı yapıldı.

Polis delilleri yok etmek istedi
Maltepe'ye bağlı Gülsuyu Mahallesi'nde çetelerin saldırısında başından ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Hasan Ferit'in tedavi gördüğü odaya bir sivil polis teknisyen kıyafeti giyerek girmeye çalıştı.

Ferit'in arkadaşları ve Halk Cepheliler, "teknisyen"den şüphelenince, kimliğini görmek istedi. Bu sırada sivil polis olduğu anlaşılan kişi, Halk Cepheliler tarafından bir odaya kilitlendi. Sivil polisi kurtarmak için çok sayıda çevik kuvvet polisi, yoğun bakım ünitesine girdi. Grubu tartaklayarak dışarıya çıkaran polis, Barış Önal'ı gözaltına aldı.

Gülsuyu'nda bir çok adrese operasyon
Maltepe'de "Gülsuyu çetesi" olarak bilinen ve mahallede uyuşturucu satışı ile esnaflardan haraç topladıkları belirtilen çetenin halka saldırıları ile gündemden düşmeyen Gülsuyu Mahallesi'nde polisler tarafından birçok adrese baskın yapıldı.

Maltepe ilçesi Gülsuyu Mahallesi'nde sabah saatlerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerce birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Kartal ilçesinde de operasyon kapsamında birçok eve baskın yapıldığı öğrenilirken, ev aramalarının devam ettiği belirtildi. Operasyonun ayrıntıları henüz öğrenilemezken edinilen bilgilere göre; operasyonun bir süredir yaşanan silahlı saldırılarla ilgili olarak yapıldığı belirtildi.