Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı KKTC’de Yapılıyor

0
124
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı KKTC'de Yapılıyor

Kıbrıs  Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte Federasyon’un Türkiye genelinde örgütlü tüm gazeteciler cemiyetleri başkanlar düzeyinde temsil edilecek.

Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamada konsey toplantısıyla birlikte Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin 54. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, 30 Kasım Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edilecek heyet üyelerinin, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerine de yer verildi.

Buna göre, 1 Aralık Salı günü saat 10.30’da “Türk-Yunan İlişkileri ve Kıbrıs Sorunu” başlıklı panel Lefkoşa’da Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde (KAÜ) gerçekleşecek.

Aynı gün saat 20.00’de Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin 54. Kuruluş yıldönümü resepsiyonu yer alacak.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi üyelerinin de katılımıyla gerçekleşecek resepsiyon Merit Crystal Cove Otel’de yapılacak.

Gazeteciler Cemiyeti’ne ve Kıbrıs Türk basınına bugüne kadar emeği geçenlere plaket takdiminin de yer alacağı gecede, Ediz Onay ve Grup Boğaziçi ile GAÜ Dans Grubu sahne alacak.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı ise 2 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da GAÜ Senato Kongre Salonu’nda yapılacak.

Aynı gün saat 16.00’da Federasyon ve GAÜ arasında bir işbirliği protokolü de imzalanacak.

Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamada, 54. Yıl Resepsiyonu ile tüm etkinliklere üyeler davet edildi.