Trabzonspor basın toplantısı düzenledi:”Kule geç dedi, direk indik”

0
188
Trabzonspor basın toplantısı düzenledi:

GAZETE360

Trabzonspor Güney Lefkoşa’da Apollon Limassol ile yapacağı için doğrudan Larnaka’ya gitmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Yunanistan Havayollarına ait özel bir uçakla Larnaka’ya doğrudan iniş yapan Trabzonspor 1974’den sonra doğrudan uçuş yaparak Güney Kıbrıs’a inen ilk Türk takımı oldu.

Basın toplantısında doğrudan uçuşla ilgili soruları da yanıtlayan takım, uçağın Rodos’a iniş yapacağı sırada kuleden aldıkları geçebilirsiniz izniyle direk uçuş yapıldığını açıkladı.

Adanın Kuzeyi’nde büyük yankı yaratan olayla ilgili Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın bilgisi ve onayı olmadığı söylenirken, bir süre önce Türkiye basınında çıkan haberlerde takımın, Larnaka için 3 buçuk saatlik yolculuk yapmak zorunda kalacağına vurgu yapılıyor ve daha önce gümrük işlemleri sırasında yaşanan sorunlar hatırlatılırken, bizzat Dışişleri’nin devreye girerek, maç öncesi sorun yaşanmamasının sağlanacağı belirtiliyordu.

Trabzonspor kafilesi Larnaka’ya inişte kendileri için açılan özel bölümde pasaport işlemlerini hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlarken geniş güvenlik önlemleriyle konaklayacakları otele hareket etti.

İki ülke arasında 1974’den beri direk uçuş yapılmıyor. 39 yıl sonra ilk kez yaşanan bu durumun bundan sonra benzer örnekler yaratıp yaratmayacağı ise merak ediliyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.