Taçoy: “Birleşme için Uzlaşılabilir, İsim Önemli Değil”

0
156
Taçoy:

 

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP UG) milletvekili Hasan Taçoy, UBP’ye geri dönüş diye bir gündemi olmadığını söyledi. UBP içindeki kimseyle bu yönde bir görüşme yapmadığını belirten Taçoy, Necdet Numan’ın ‘15-20 gündür görüşmeler yapılıyor’ açıklamasını ise, “Çirkefe taş atayım, sıçrasın onlar temizlesin anlayışı ile söylenmiş sözler” ifadeleri ile yanıtladı.

 

“Kimse Kesin Konuşmasın”

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün “Sağda birleşme ancak UBP çatısı atında olur” söylemlerine yönelik ise Taçoy: “Siyaset uzlaşma sanatıdır. Kesin bir şey söyleyecek konumda değilim. Kimse de kesin konuşmasın, gerekirse bazı şeyleri pazarlık içinde tutarak, uzlaşarak sonuca varılabilir.Umarım sonunda aklı selim galip gelir ve birleşme olur…” dedi. Taçoy, asla UBP altında birleşmeyiz yönünde bir tavrı olmadığını da ekledi.

“Tabana Saygısızlık Yapmam”

Hasan Taçoy, “Birleşme olmazsa UBP’ye dönüş olasılığı nedir sorusuna karşılık ise, “Ben yalnız hareket etmeyeceğim, temsil ettiğim DP UG’ye saygısızlık yapmam” dedi. 

 

“Beyefendinin Kendi Düşüncesidir”

DP UG Genel Sekreteri kendisine yönelik ‘haddini bilecek, herkes sırasını bekleyecek. Ortada bir yalnızlık var, geri dönerse bir kişi döner’ yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Taçoy, “O beyefendinin kendi düşüncesidir. Biz siyasette çok şeyler gördük, çok şeyler yaşadık, Genel Sekreter'in daha kucaklayıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Ben 123 aylık ilçe başkanlığımda bunu başardım” söyleminde bulundu.