“Sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyoruz”

0
281

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde  UBP-HP heyetleri bugün bir kez daha bir araya geldi. Sarayönü’nde bulunan UBP Genel Merkezi’ndeki toplantı, saat 11.40’da başladı.

UBP-HP toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.Toplantı sonrası HP Genel Başkanı, Milletvekili Kudret Özersay, görüşmeleri belirli sonuca ulaştırdıklarını açıkladı, bu akşamki Parti Meclisi toplantısında son kararın verileceğini belirtti.

Özersay ” Heyetler arası görüşme yapılmayacak. Belirli bir sonuca ulaştırdık ve olgunlaştırdık. HP Parti Meclisi bize müzakereleri yapma, mümkünse koalisyon ortaklığı ortaya çıkarma yetkisi vermiştir. Bu akşamki toplantı bizim için önemlidir dedi.Özersay Sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyoruz” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

“Son görüşmenin” ardından açıklamalarda bulunan UBP Genel Başkanı Tatar, açıklamalarına “Hayırlı olsun” diyerek başladı.

Tatar, toplantıda görüşülenleri Parti Meclisi’ne taşıyacaklarını söyleyerek, Halkın Partisi’nin Parti Meclisi’nden gelecek haberi bekleyeceklerini söyledi.

“Bir hükümetin nasıl bozulup nasıl kurulduğunu görmüş olacağız” diyen Tatar, “zaten birtakım kararlar aldıklarını ve KKTC’nin sıkıntılarının aşılması için UBP-HP koalisyonuna sonuna kadar güvendiklerini” aktardı.