Sucuoğlu Görevi Devraldı

0
57
Sucuoğlu Görevi Devraldı

Sağlık Bakanlığındaki makam odasında yer alan devir teslim töreninde, bakanlık bürokratları da hazır bulundu.

Salih İzbul, yeni hükümetin kurulduğunu ve 9 ay önce aldığı görevi bugün mesai arkadaşı Sucuoğlu'na devrettiğini ifade ederek, kendisinin görevi devraldıktan sonra yaptığı, sağlıkta yasal ve altyapı süreciyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sağlıkta dönüşüm programının devam etmesi ve yeni bir hastane inşa etmenin hayati önem taşıdığını ifade eden İzbul, bu işlerin takipçisi olacaklarını kaydetti.

Sağlık alanında gerekli bazı adımları başlattıklarını belirterek , bu adımların devamını dileyen İzbul, başarılar diledi, "kendisini rahat bırakmayacağız" dedi ve ana muhalefet görevini yerine getireceklerini söyledi.

Faiz Sucuoğlu da, İzbul'un sağlık alanı ile ilgili başarılı çalışmalar yürüttüğünü, Bakanlar Kurulunda da birlikte mesai harcadıklarını kaydetti.

Sağlık alanının partiler üstü tutulması gerektiğini, hedeflerin, hükümetler veya sağlık bakanları da değişse hep aynı olması gerektiğini vurgulayan Sucuoğlu, tüm partilerin katkılarıyla başarıya ulaşılabileceğini ve gerekli reformların yapılabileceğini söyledi.

Birlikte çalışmanın önemine işaret eden Sucuoğlu, Mecliste 17 doktor milletvekili bulunduğuna işaret etti.

Sucuoğlu, "Zor bir görev, yapılması gereken çok iş var, bekleyen yasalar var. Bizi zor bir iş bekliyor, 24 saat çalışmaya alışkınız. Süratle, sağlıkta dönüşüm başta olmak üzere tüm konularda hareket edeceğiz, halkın da sağlık konusunda beklemeye sabrı yok, bu sorumlulukla görevi sürdüreceğiz" dedi.

İzbul ve ekibine, sağlık alanında yaptığı çalışmalara teşekkür eden Sucuoğlu, kendilerinin de aldığı bayrağı yine birlikte çalışarak, eleştirilere de açık olarak yürüteceklerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here