Spor Yazarları Derneği Başkanı Kaçmaz: “Emsal Yaratabilir”

0
192
Spor Yazarları Derneği Başkanı Kaçmaz:

 

Emsal Yaratabilir

Yaşanan olayın Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın bilgisi ve muhtemelen iki ülke arasındaki diyalog sonrası geliştiğine vurgu yapan Kaçmaz, bu olayın gelecek tepkilere göre, önümüzdeki günlerde de bir emsal teşkil etmesi için kapı açıldığına işaret etti.

“Ben kesinlikle direk uçuşun Türkiye ile Yunanistan arasında önceden varılmış bir anlaşmayla yapıldığını düşünüyorum. Her ne kadar Türk Dışişleri resmi olarak bilgisi olmadığını söylese de bu inandırıcı değil” şeklinde konuşan Ogün Genç Kaçmaz, “yaşanan olay, bizim için de önemli bir gelişmedir. Şu anda olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum ancak bundan sonra direk uçuşlar için bir testtir” dedi.

Kaçmaz, ayrıca Apollon Limassol takımının da önümüzdeki haftalarda maç için Türkiye’ye gideceğini hatırlatarak, “bu yaşanan bir hamledir, iki devlet arasında konuşulup yine aynı yöntem uygulanabilir” dedi.

 

KOP ile Yapılan Görüşmelerden Maksimum Fayda Sağlamalıyız

Türkiye futbol takımlarının Rum futbol takımlarıyla maç yapmasının bir gerçeklik olduğunu söyleyen Kaçmaz, “Türkiye uluslararası alanda olan bir kere Rum takımlarıyla bu maçlara çıkmak zorunda. Aksi durumda en az 1 ya da 2 yıl o organizasyonlara katılmaktan men edilir” dedi.

Kıbrıs Türk tarafı olarak önce kendi evimizin içini düzenlemeliyiz diyen Kaçmaz, özellikle bir süredir KTFF ile KOP arasında devam eden görüşmlerin önemine vurgu yapıyor.

Kaçmaz, “biz mevcut konumumuzu güçlendirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. KTFF ile KOP arasında devam eden görüşmelerden de maksimum fayda sağlamak adına uğraşmalıyız. Yoksa Kıbrıs Türk futboluna Türkiye’nin bu konularda yardımcı olmasını ben beklemiyorum” şeklinde konuştu.

 

"Maça Gideceğiz"

Kaçmaz, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu'nun "maça gitmeyin" çağrılarını da değerlendirirken, kendilerinin Spor Yazarları olarak önceden akredite olduklarını ve maça da gideceklerini söyleyerek, bu çağrıları doğru bulmadıklarını belirtii.