Şonya Taçoy’a Cevap Verdi: “Herkes Haddini Bilecek”

0
154
Şonya Taçoy'a Cevap Verdi:

DP-UG'de tansiyon yükseliyor. Lefkoşa İlçe Başkanı ile Gençlik Kolları Başkanı'nın istifalarının ardından medyaya yansıyan bir başka tartışma da DP-UG Genel Sekreteri Bengü Şonya ve milletvekili Hasan Taçoy arasında yaşanıyor.

Geçtiğimiz gün GENÇTV'de yayınlanan Günün Getirdikleri programına katılarak, Aysu Basri Akter'in sorularını yanıtlayan Hasan Taçoy, parti içinde yaşanan tartışmalarla ilgili çarpıcı açıklamalar yapmış ve Genel Sekreterliğe aday olduğunu söyleyerek, Genel Sekreter Şonya'yı dolaylı olarak istifaya çağırmıştı.

Cevap DP-UG Genel Sekreteri Bengü Şonya'dan geldi.

KIBRIS TV'de Aytuğ Türkkan'ın hazırlayıp sunduğu Detay programına katılan Şonya, Taçoy’a sert çıktı ve "haddini bilecek" dedi.

Şonya, “sorun sadece bir kişidir, çıbanın başını çıkardığı olaylardır tüm bu yaşananlar. Bugüne kadar sustum artık konuşacağım. Partide bir numaralı kişi Genel Başkan, ikinci adam ise Genel Sekreterdir. Bu nedenle herkes haddini bilecek. Boş makam da yoktur, herkes sırasını bekleyecek” şeklinde konuştu.

Taçoy, "münhal olursa Genel Sekreterliğe adayım. Olmazsa Ocak'ta aday olurum" demiş ve ben olsam istifa ederdim diyerek, Genel Sekreter Bengü Şonya'yı dolaylı olarak istifaya çağırmıştı.

 

Taçoy'un açıklamalarını okumak için tıklayın…

http://www.gazete360.com/Haberler/gundem/tacoydan-carpici-aciklamalar-genel-sekreterlige-adayim-yerel-secimlere-kadar-sagda-birlik-olabilir/6308