Siber, “Alo 120 Milletvekili” hattını anlattı!

0
384
Siber

Siber, ilk olarak, vatandaşların milletvekilleriyle görüşmelerini daha sağlıklı bir zeminde gerçekleştirebilmesi için bir dizi düzenleme yaptıklarını ifade ederek ayrıntılarını aktardı.

Ziyaretlere, Genel Kurul toplantılarının olmadığı Salı, Çarşamba ve Cuma günleri olacak şekilde ve randevu sistemiyle bir düzen getirildiğini ifade eden Siber, bunun için bir de direkt telefon hattı kurulduğunu söyledi.

Meclis Başkanı Siber, “ALO 120 Milletvekili Hattı”nın dün devreye girdiğini anımsatarak, sistem kullanıldıkça eksikliklerin de görülerek düzeltileceğini kaydetti:

“3 personel bu iş için görevlendirildi. Randevu almak isteyenler, hangi milletvekilinden randevu almak istiyorsa telefonla bildirecek, oradaki personelimiz önündeki listeden hangi milletvekilinin hangi saatlerde uygun olduğunu bildirerek, görüşme yerlerinde görüşecekler, dilek ve şikayetlerini de iletecekler. Bu şekilde daha çağdaş ve kimsenin zamanını almadan, randevu sistemiyle gelip sıralarda beklemeden  hem milletvekili hem de vatandaşlar için bir sistem geliştirmeye çalışıyoruz”
Meclis Başkanı Siber’in değindiği bir diğer konu da, Meclis çatısı altında başlatılan tasarruf tedbirleri oldu.
Tasarruf tedbirleri çerçevesinde, teknolojiden yararlanarak görüşülecek gündem ve diğer duyuruların internet aracılığıyla ilgililerine ulaştırılacağını anlatan Siber, böylelikle hem kağıt hem zaman hem de resmi araçların akaryakıt israfının önleneceğini vurguladı.

Sibel Siber, komitelerde görüşülen yasaların meclisin web sitesine konularak o yasayla ilgili görüş ve önerilere açılacağını ve bunların değerlendirileceğini söyledi.

Siber, “Ne kadar çok katılım o kadar çok demokrasi ve güzele ulaşma demektir” şeklinde konuştu.