Reklam panolarının kaldırılması için kampanya

0
214
Reklam panolarının kaldırılması için kampanya

Gazete360-Özel Haber

Lefkoşa-Girne anayolundaki reklam panolarının kaldırılması amacıyla internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Sosyal medyada paylaşılan kampanya, Lefkoşa-Girne anayolu üzerindeki reklam panolarının kazaya davetiye çıkarttığı ve doğaya zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılması talep ediliyor.
Kampanyanın imza dilekçesi ise Lefkoşa Çevre Dairesi Müdürlüğü’ne yazılırken, dilekçede “O yoldaki reklam panolarının çevreye verdiği görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için bir an önce kaldırılması için gereğinin yapılmasını rica ederiz” ifadelerine yer verilmekte.

Kampanyanın çağrı metni ise şöyle:
“Lefkoşa-Girne anayolundaki reklam panoları çevre kirliliğine neden olurken kazalara da neden oluyor. Bir süre önce bir reklam panosu tamiri sırasında kaynaktan çıkan kıvılcımlar sonucu kuru otlar ateş almış ve yangın çıkmıştır. Çevreyi korumak için , olabilecek tehlikelerden korumak için onlarca reklam panolarınn  o yol boyunca kaldırılması gerekmektedir.”

İmza kampanyasının dilekçesi

Süreyya Türkoğlu tarafından hazırlanan dilekçe ise şöyle:
“Lefkoşa Çevre Dairesi Müdürlüğüne, Lefkoşa-Girne anayolundaki reklam panoları çevre kirliğine neden olmakta ve istenmeyen kazalara neden olmaktadır. O yoldaki reklam panolarının çevreye verdiği görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için bir an önce kaldırılması için gereğinin yapılmasını rica ederiz.”
Saygılarımla Süreyya Türkoğlu

İmzalamak için: http://imzakampanyam.com/Lefkosa-Girne-anayolundaki-reklam-panolarinin-kaldirilmasi–imza-kampanyasi#.UkP2L98ufwc.facebook

İmza kampanyası sosyal medyada da yankı bulmaya başladı.