Özgürgün’den TOMA ihalesi iptali yorumu

0
198
Özgürgün’den TOMA ihalesi iptali yorumu

Gazete360-Özel Haber

Gazete360’a açıklamalarda bulunan UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün, TOMA tartışmasının hükümetin tutumu sonucunda böylesi bir noktaya geldiğini söyleyerek, “Öyle bir noktaya gelindi ki çelişkili demeçler verildi. Ben muhalefet lideri olarak gider dururum derim ama başbakan böyle bir şey söyleyemez. Kendilerinin devinip devinip hareket yarattığı bir süreç oldu” dedi.

TOMA’nın CTP’nin hükümete geldiği gün ihaleyi iptal edebileceğini söyleyen Özgürgün, süreci tırmandıranın hükümet olduğunu belirtti. Özgürgün: “TOMA konusunu tırmandıran hükümet oldu.  Hükümete geldikleri gün isterlerse bu ihaleyi iptal edebilirlerdi" dedi.

Özgürgün, muhalefet partisi olarak TOMA’ya gerek olmadığını daha önce söylediklerini ifade ederek, “Parti olarak seçimlerden sonra bunun gerekli olmadığını söyledik. Bu GKK’nın bir tasarrufuydu. O günlerde güvenlik meselesiyle ilgili olduğu için alınmak istendi” dedi.

Güvenlik meselelerinin hükümetin görevi ve sorumluluğu olduğunu söyleyen Özgürgün, ‘Bize göre TOMA gerekli değildir. Gerekli görmedilerse de almasınlar. Güvenliği ister TOMA alarak,ister almayarak sağlarlar’ ifadelerini kullandı.