Özgürgün: “Sağda Birleşme UBP Çatısı Altında Olur”

0
147
Özgürgün:

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, GENÇ  TV’de Aysu Basri Akter’in ‘hazırlayıp sunduğu Günün Getirdikleri’ programına katılarak gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

"Kapımız Herkese Açık" 

Özgürgün, UBP’ye katılımlarla ilgili soruları yanıtlarken de net konuştu.

"UBP’de herkese kapımız sonuna kadar açık. Kişi ayrımı yapmıyoruz. Geri dönüşlerin belli kuralları vardır. Beyanda bulunursunuz ve yetkil kurullar karar verir" dedi ancak şu anda partiye geri dönüşlerle ilgili gündemde konuşulanların kendisine de geldiğini, somut bir gelişme olmadığını belirtti.

UBP’nin bir çekim merkezi olduğunu belirten Özgürgün UBPde şu anda huzurlu bir ortamın bulunduğunu da belirterek, "UBPye gelmek istemek son derece normal" dedi.

"Şu kişi olmaz diye bir durum yok. Kapımız herkese açıktır. Bir önyargıyla davranmıyoruz" şeklinde konuşan Özgürgün, "UBP’ye katılmak isteyen herkes buyursun gelsin" diyerek, sağda birleşmenin de ancak UBP ile olabileceğinin altını çizdi.

"Doğrusu iç siyasette seçimden sonra bu kadar hareketlenme ben de beklemiyordum, ben de tartışmaları izliyorum” dierken,  UBP hiçbir şekilde kimseye kapılarını kapatmaz. 6 yıl içinde 4-5 genel başkan değiştirmiş bir parti olarak dernek anlayışında değiliz. Ciddi değişim ve gelişimlere açık bir yapımız var. Herkese de UBP de mevki ve makam vardır” şeklinde konuştu.

Özgürgün; Ulusal Güçleri oluşturan milletvekilleri için de UBP’nin kapısı açık mı sorusuna ise, “Ulusal Güçleri oluşturan milletvekilleri için de UBP’nin kapısı açıktır. UBP’nin çekim merkezi olması bizim için sevindiricidir. UBP’de şu anda huzur var, rahat çalışma ortamı var” yanıtını verdi  

Özgürgün:, gidenleri geri getirmek için çalışma veya gidenlerin talebi var mı sorusuna karşılık ise, “Şu anda resmi talep yoktur, şu anda beyan eden de yoktur, olursa oturup değerlendiririz.” dedi.

 

“Birleşme UBP'ye Katılımdır"

UBP Genel Başkanı Özgürgün, sağda birleşme çalışmalarına yönelik ise, “UBP sağın en büyük partisidir. Birleşme olacaksa UBP’de birleşilir. UBP bu toplumun en geniş tabanlı partisidir, kendini lağvedip, başka bir şeye dönüşmesi beklenemez. Eğer sağda birleşme olacaksa bu ancak UBP çatısı altında olur. UBP kendisini kapatacak da başka partide birleşecek, böyle şey olmaz, düşünülmesi bile tuhaf. Birleşme UBP’ye katılımdır… İsteyen UBP’ye katılabilir. Katılmak isteyen varsa buyursun katılsın…” dedi. 

 

Yerel Seçimlerde İşbirliği

Birleşme ile yerel seçimlerde işbirliği olayının ise farklı olduğunu belirten Özgürgün, “İkisi birbirinden farklıdır. Onun değerlendirmesi yetkili organlarda yapılabilir. İşbirliği birleşme ile ilgili değildir, ayrı bir olaydır. Bu konuda partiyi bağlayan açıklamalar ancak benim açıklamalarım veya parti genel merkezden yapılan açıklamalardır. Diğer görüşleri ancak kişisel görüşler olabilir.”