Özgürgün: Özersay makamını kullanarak yalan haber pompalıyor

0
406

Eski Başbakan ve UBP Eski Genel Başkanı, Milletvekili Hüseyin Özgürgün, bugün basında çıkan bazı haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Hakkında çıkan iddiaları yalanlayan ve çıkan haberlerle ilgili yasal süreci başlattıklarını belirten Özgürgün, HP Genel Başkanı Kudret Özersay’a da sert göndermelerde bulundu.

Özgürgün, Özersay’ın kamuoyuna sürekli siyasi makamını da kullanarak bu tip yalan haberleri pompalamakta olduğunu savundu.

Özgürgün’ün paylaşımı şöyle:

30/05/2019 tarihli ülkemin saygın gazetlerinden bazılarının(KIBRIS gazetesiAFRİKA gazetesiHABERCİ gazetesi)baş sayfada şahsımla ilgili gerçeği yansıtmayan dedikodudan ibaret söylemleri varmış gibi haber yapması beni derinden üzmüştür.yalan haberlerle ilgili yasal süreci başlattık.

Kendini haklı cıkarmak için 15 aydır polis içerisinde varlığnı bildiğmiz birkaç yandaşıyla kamu oyuna sürekli siyasi makamını da kullanarak bu tip yalan haberleri pompalamakta olan Kudret Özersay yolun sonuna gelmiş bir politikacının hırçınlığnı ve saldırganlığını sergilemektedir.

15 aydır şahsıma karsı Kudret Özersay ve çetesi tarafından sürdürülen karalama kampanyaları karşısında halkımıza yalandan ve zarardan başka bir şey vermemiş bu kişiyle bütün gücümle mücadele etmeye devam edeceğim bilinmelidir.