Özersay İsveç’e Gitti

0
123
Özersay İsveç'e Gitti

Kıbrıslı Türk Müzakereci Kudret Özersay, İsveç Dışişleri Bakanlığı’nda üst düzey temaslarda bulunmak üzere, bugün, Stockholm'a gitti.

İsveç'te yapacağı temaslar sırasında Özersay'a Müzakere Heyeti üyesi Siyasi İşler Müdürü Güneş Onar ile Hukukçu Oğuzhan Hasipoğlu da eşlik ediyor.

Özersay ve beraberindeki heyet, müzakere sürecinin somut sonuç alıcı bir hale dönüştürülmesi için Kıbrıs Türk tarafının görüşlerini, süreçte gelinen aşamayı ve farklı uluslararası aktörlerin sürece nasıl katkı koyabileceklerini İsveçli yetkililerle ele alacak.

MAVROYANNİS İLE GÖRÜŞME ÇARŞAMBA GÜNÜ

Kudret Özersay, İsveç’te bir günlük bir çalışma programı yürüterek Salı günü Kıbrıs'a dönecek.

Özersay'ın, Rum Müzakereci ile 18 Haziran Çarşamba günü tam günlük bir müzakere için yeniden biraraya gelmesi bekleniyor.

“DÜNYANIN HER YERİNDE GÖRÜNÜR OLMALIYIZ”

İsveç temaslarıyla ilgili olarak Türk Ajansı Kıbrıs'a kısa bir açıklama yapan Müzakereci Özersay, şunları söyledi:

“Kıbrıs Türkü’nün sesinin duyulmasını, görüşlerinin ve vizyonunun dikkate alınmasını istiyorsak dünyanın her yerinde görünür olmalı, diplomatik temas yürüterek yılmadan anlatmalıyız. Son dört aydır yürütttüğümüz bu türden diplomatik temasları tempomuzu daha da artırarak yapmaya da devam edeceğiz. Sesimizin duyulmasını istiyoruz ve bunun için uğraşıyoruz. İsveç temaslarımız da bunun bir parçasıdır.”