Müzik Festivali 4 Ekim Cuma akşamı viyolonsel-piyano resitali ile devam edecek

0
170
Müzik Festivali 4 Ekim Cuma akşamı viyolonsel-piyano resitali ile devam edecek

26 Eylül’ de  Opera Gala Konseri ile Açılışı gerçekleştirilen ve bu yıl 11’incisi  düzenlenen Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali 4 Ekim Cuma akşamı viyolonsel-piyano resitali ile devam edecek.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği organizasyonunda ve KKTC Cumhurbaşkanlığı, TC Büyükelçiliği, Turizm ve Kültür Bakanlığı, Turkcell Kuzey Kıbrıs, Deniz Plaza, Rocks Hotel ve Hotel Bellapais Gardens’ ın katkıları ile gerçekleştirilen bu yılki Festival, İstanbullu sanatçılar çellist Dilbağ Tokay ve piyanist Emine Serdaroğlu’ nun oluşturduğu “CelloPianoDuo” konseri ile sürecek.

Konserde “Romantizm’ den Günümüze” başlığı altında; Brahms, Mendelssohn, Schubert, Schumann, Rachmaninov, Cassado’ nun seçkin eserleri ve 3 Halk Türküsü seslendirilecek.

31 Ekime kadar sürecek Festival, 7 Ekim’ de dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın  Bellapais Manastırı’nda vereceği piyano resitali ile devam edecek.

Bellapais Manastırı’ nda saat 20.30’ da başlayacak tüm konserlerin biletleri 30 TL’ den Deniz Plazalardan, Dome Hotel ve Konser akşamları girişten temin edilebilinecek.