Kurtalan Ekspres Girne Antik Liman’da Konser Verdi

0
266
Kurtalan Ekspres Girne Antik Liman'da Konser Verdi

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Türkiye’nin sevilen Rock müzik gruplarından Kurtalan Ekspres, limanda kurulan platformda şarkılarını söyleyerek, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Kurtalan Ekspres, halka açık ücretsiz olarak yapılan konserde, “Kara Sevda”, “Gül Pembe” ve “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” gibi unutulmayan şarkıları seslendirdi.

GÜNGÖRDÜ: “ETKİNLİKLERİN ANA TEMASI BARIŞ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konserdeki konuşmasında, ülkenin en önemli gezinti alanlarından biri olan Girne Antik Liman’da konser verilmesinin önemine dikkat çekti.

Güngördü bu yıl yapılan etkinliklerin ana temasının "Barış" olduğuna dikkat çekerek, kültür ve sanatı barış, sevgi ve dostlukla birleştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Güngördü, Türkiye’nin unutulmaz sanatçısı Barış Manço ile beraber uzun bir süre çalışan Kurtalan Ekspres grubunun şarkılarını gençliğinden beri severek dinlediğini kaydetti.

GÜVENÇ: “BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLİYOR”

Grubun kurucu üyelerinden Ahmet Güvenç ise konuşmasında, Kıbrıs’a ilk kez 1971'de Barış Manço ile birlikte geldiğini belirterek, o dönemden beridir ülkeye her geldiklerinde kendilerine büyük ilgi gösterildiğini söyledi.

Ahmet Güvenç, “Sarı Çizmeli Mehmetağa” şarkısındaki Mehmetağanın Kıbrıslı olduğunu hatırlattı.