KTÖS: “Ankara’nın esas tanımadığı Kıbrıslı Türklerin siyasi iradesidir!”

0
142
KTÖS:

Ankara’nın kontrolü altında adanın kuzeyinde kurdurulan ayrılıkçı rejim, Kıbrıslı Türkleri buzdolabında rehin tutmaya devam ediyor.
Kıbrıslı Türkleri rehin altında tutan zihniyet, bir yandan izolasyon ve ambargo masalları anlatırken diğer yandan da “tanımam” dediği Kıbrıs Cumhuriyeti ile ticari ilişkiler geliştirmekte, sportif amaçlı maçlar yapmaktadır. Yakın zamanda, Trabzonspor kafilesinin Larnaka Havalanı’na direkt uçuş gerçekleştirmesi ise “tanımam” söylemini bir kez daha çürütüyor.
Türkiye Cumhuriyeti ile Kıbrıs Cumhuriyeti’nin yakınlaşması, Kıbrıs Sorunu’nun çözümü açısından olumludur. Yalnız unutulmaması gereken, Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin eşit ortağı olduğu, bu adada söz sahibi olduğu ve son sözü seyleyecek olan iki toplumdan bir tanesi olduğudur. Ankara’nın “tanımam” masallarına karnımız toktur. Ankara’nın esas tanımadığı Kıbrıslı Türklerin siyasi iradesi, bağımsızlığı ve özgür yaşama kültürüdür.
Ankara’nın ve yerel işbirlikçilerin ayrılıkçı politikaları ve Kıbrıs Rum Liderliği’nin makamları paylaşmaktaki samimiyetsizliğinden en çok Kıbrıslı Türkler zarar görmektedir.
KTÖS olarak Ankara’nın “tanımam” masalıyla artık uykuya yatmadığımızı, toplumu birleşik ve bağımsız bir Kıbrıs’a uyandırmak için tüm demoktratik koşulları zorlayacağımızı ifade ederken, yalancının mumunun artık eridiğini ve etrafını aydınlatmadığını belirtiriz.
Saygılarımızla,
Burak Maviş
KTÖS Örgütlenme Sekreteri