Klibe gezi yasağı!

0
235
Klibe gezi yasağı!

Dans Et isimli şarkılarına çektikleri kliple gündeme gelen Dev grubunun klibi, müzik kanallarında yayınlanmadı. Kliplerinde Gezi Parkı Direnişi’ni anımsatan görüntülere yer veren grup, klip kanallardan veto yese de internetteki dolaşımından memnun olduklarını dile getiriyor.

Baran Bayraktar ve Kaan Metinin kurduğu Dev grubu, Demir Demirkanın prodüktörlüğünü üstlendiği Dans Et adlı maxi-singlela müzik dünyasına giriş yaptı.

Şarkıları radyolarda ve internette sıkça çalınan Dev, Dans Ete çektikleri kliplerinde de ülke gündemindeki olaylara gönderme yaptı.. Gündeme dair yaşananların sürreel bir bakış açısıyla yorumlandığı klip; alışılmışın dışında kurgu teknikleri, modern dans koreografileri ve senaryosuyla büyük ilgi topladı. Ancak kullanılan görüntülerin Gezi Direnişi’ni hatırlatması klibin müzik kanallarında yayınlanmamasına sebep oldu. Gezi olaylarının simgesi kırmızılı kadından Duran Adam’a kadar Geziyi anımsatan bir koreografiye sahip olan ve aynı anda birçok sanat dalına vurgu yapılan klibin yaratıcı yönetmenliğini Tunç Topçuoğlu, tiyatro yönetmenliğini ise Ilgın Abeln üstlendi.

Klip için tıklayınız:  http://www.youtube.com/watch?v=E7bnoPdZCb8#t=227

(kulturmafyasi.com)