Kıbrıs’ın İlk Tesettürlü Oteli Yolda

0
156
Kıbrıs'ın İlk Tesettürlü Oteli Yolda

Türkiye'de yayın yapan haftalık Ekonomist dergisi bu haftaki sayısında Türkiye'de ve Kıbrıs'ta Eviva markası ile çeşitli projeler geliştiren Bulut İnşaat'ın, Kıbrıs'a 1700 yataklı bir tesettür oteli inşa edeceğini yazdı.

Daha önce de aynı firmanın bu projesi gündeme gelmiş, gelen tepkiler üzerine "otelin bu şekilde tanımlanması doğru değil, isteyen herkese açık bir otel olacak" denmişti.

Ekonomist'in haberine göre, Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut Girne'de Çatalköy beldesinde 250 milyon dolarlık bir yatırımla 1700 yataklı bir tesettür oteli yapmayı planladıklarını söylüyor.

Bulut, bölgede kendilerine ait 40 dönüm arazileri olduğunu, onun önündeki 100 dönümlük araziyi hükümetten kiralar kiralamaz otel yatırımına başlayıp 2 yıl içinde de tamamlamayı planladıkalrını vurguluyor.

Kıbrıs'ta muhfazakar bir otel bulunmadığını bu konuda da ciddi bir talep olduğunu belirten Bulut, "arazi kiralama işini tamamlar tamamlamaz otelin inşaatına başlayacağız" İnşaatı 2 yılda bitiririz. 2590 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Türkiye nüfusunun sadece %5'i adaya gidip gelmiş %95'i hala gitmemiş. Burada ciddi bir potansiyel var. Oteli kendimiz işletmeyeceğzi, işletmek isteyen bir otel zincirine kiralayacağız" diyor.

Kıbrıs'ta 900 daireden oluşan Eviva Lavinium projesini geçtiğimiz aylarda sahiplerine teslim eden Bulut, Çatalköy'de 105 villadan oluşacak olan Eviva Kalamış Villaları projesine de 1 ay önce başladıkalrını söylüyor.