İzcan: Ankara’ya Gönderilen Mektubun İçeriğini Açıklayın

0
181
İzcan: Ankara’ya Gönderilen Mektubun İçeriğini Açıklayın

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, CTP-DP hükümetinin iddia edildiği gibi şeffaf bir hükümet olmadığının göreve gelir gelmez ortaya çıktığını belirterek, AKP’nin dayatma ekonomik paketi ile ilgili Ankara’ya yazılan mektubun toplumdan gizlenmesinin kabul edilemez olduğunu, içeriğinin biran önce açıklanmasını talep ettiklerinin altını çizdi.
“Ankara’ya yazılan mektubu neden halktan gizlediniz? İçerisinde halkın tepkisinden çekindiğiniz taahhütler mi var?” diyen BKP Genel Ekonomik paket iptal edilmeli.
Kıbrıslı Türklere ait kurumları ve ülkemizi AKP yanlısı yeşil sermayeye parsel parsel peşkeş çekmeyi öngören ve toplumsal yok oluşu dayatan ekonomik paketin derhal iptal edilmesini talep ettiklerinin altını çizen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan,  paketin uygulanmasında ısrar etmenin Kıbrıslı Türklere yapılacak en büyük kötülük olacağını vurguladı. Özelleştirme adı altında Kıbrıslı Türklere ait özvarlıkların yeşil sermayeye devredilmesinin, halkımızın mülksüzleştirilerek göç ettirmeyi hedefleyen bir planlama olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı  İzzet İzcan, “AKP’nin Türkiye ve bölgede yürüttüğü  yayılmacı politikaların mahkum edilmesinin günü gelmiştir”dedi.
CTP-DP hükümetine AKP’nin Kıbrıs İlçe Örgütü gibi davranmaktan vazgeçin çağrısında bulunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, gizli kapaklı işler yapmaktan vazgeçerek ülkenin demokratikleştirilmesi ve Kıbrıslı Türklerin kendi  kendilerini yönetebilmesi için CTP-DP hükümetini kararlı adımlar atmaya çağırdı.
Birleşik Kıbrıs Partisi
Basın Bürosu