İsveç’te renkli merdivene izin çıkmadı

0
241
İsveç'te renkli merdivene izin çıkmadı

Ankara – İsveç'in kuzeyinde Baltık Denizi kıyısındaki küçük bir yerleşim yeri olan Hernösand'daki kilisenin merdevenleri bir grup tarafından gökkuşağı rengine boyandı.
Merdivenlerin renkli olmasına tepki gösteren kilise yönetimi merdivenleri yeniden gri renge dönüştürdü.Türkiye'de geçtiğimiz günlerde gündeme gelen merdiven boyama İsveç'te de yaşandı. Bir grup, Hernösand'daki kilisenin merdivenlerini salı akşamı gökkuşağı rengine boyadı. Aynı gün sosyal paylaşım sitesinde renkli merdivenlerle ilgili bir sayfa açıldı ve merdivenlerin gökkuşağı renginde kalması için 3 bin kişi bu sayfaya destek verdi.Ancak merdivenler bu haliyle sadece bir gün kalabildi.

Renkli merdivenler bugün kilise yönetimi tarafından verilen emirle görevliler tarafından suyla yıkanarak yeniden eskiden olduğu gibi gri rengine dönüştürüldü.Kilise yönetimindeki Gösta Fahlén de yaptığı açıklamada, kilise merdivenlerini kimin ya da kimlerin boyadığının bilinmediğini ancak eski haline dönüştürmenin pek de zor olmadığını söyledi.Kilisenin merdivenlerinin gökkuşağı rengine boyanmasından sonra polise herhangi bir şikayet gitmediği bildirildi. (AA)