İstanbul’da şafak operasyonu

0
168
İstanbul'da şafak operasyonu

İstanbul ’un Kartal ve Maltepe ilçelerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şafak vakti helikopter destekli operasyon başlatıldı. Özel harekat polisleri ile çevik kuvvet polislerinin de destek verdiği operasyonda Kartal ve Maltepe Gülsuyu'nda bazı adreslere baskın düzenlendi. Polisin baskın yapılan adreslerde aramaları devam ediyor.

Operasyonun Maltepe Gülsuyu'nda bir süredir yaşanan silahlı saldırılarla ilgili olarak yapıldığı öğrenildi.

MALTEPE'DE DÜN GECE KAN AKTI
Maltepe Gülsuyu Mahallesi Mesut Caddesi üzerinde protesto eylemi yapan bir gruba, dün kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş edildi.

Açılan ateş nedeniyle, Semiha Ateş, Hasan Ferit Gedik, Gökhan Aktaş ve Yalçın İleri ile olay yeri yakınındaki bir markette alışveriş yapan Abdullah Kıyak yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan Hasan Ferit Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hasan Ferit Gedik'in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu 'na gönderildi. Diğer yaralılardan Kıyak ve ve Aktaş’ın da durumlarının ağır olduğu öğrenildi.
Gece geç saatlere kadar süren olaylarda Gülsuyu Mahallesi, Anıt Meydanı ve Mesut Caddesi üzerinde ellerinde uzun namlulu silahlar ve tabancalarla sokağa çıkan yüzleri maskeli bir grup, 'Çetelere izin vermeyeceğiz, hesap soracağız' yazılı pankart açıp sloganlar attı. Gruprakiler bölgede ellerindeki silahlarla cadde ve sokak girişlerinde barikat kurarak nöbet tutmaya başladı. Mahalle örgüt üyeleri tarafından yaya ve araç girişlerine kapatıldı.

Yüzü maskeli bir kişi, ”Bu saldırılar karşısında mahallemizi terk edip gideceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Biz devrimciyiz. Şimdi mahallemizi ele geçirmek isteyenlere karşı direniyoruz.” dedi.

Öte yandan hastanede yaralı yakınları ile görevliler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Yaralıların başka hastanelere sevk edildiği sırada yaşanan gerginlik, güvenlik görevlilerinin araya girmesi ile sona erdi. (ajanslar)