İkinci Dünya Dünya Savaşı’nda aşık olan ikili 75 yıl sonra buluştu

0
681

kinci Dünya Savaşı sırasında Normandiya’da savaşan Amerikalı asker Kara Troy Robbins, aşık olduğu Fransız Jeannine Pierson ile 75 yıl sonra ilk defa buluştu. Robbins, cephede görevde olduğu sırada tanıştığı Fransız kadınla 75 yıl sonra buluştuğunda ise, “Her zaman seni sevdim Jeannine. Kalbimden hiç çıkmadın” dedi.

24 yaşındayken Fransa’nın kuzeyinde görev yapan Amerikalı asker Robbins, aşık olduğu 18 yaşındaki Pierson’u cephe değiştirdiği için bir daha göremedi.

Jeannine Pierson, Normandiya Çıkarması anma törenlerine katılmak için 75 yıl sonra Fransa’ya geri dönen ve kendisiyle buluşan Robbins için, “O askeri kamyona bindiğinde çok ağladım, çok üzüldüm. Savaş bittiğinde Amerika’ya dönmemeni diledim.” ifadelerini kullandı.

Robbins bir gün geri dönerse diye İngilizce öğrenmeye çalıştığını söyleyen Jeannine, gençken aşık olduğu adama, “Neden daha önce dönmedin?” sorusunu yöneltti. Robins ise bu soruya üzgün bir ifadeyle, “Evlenmiştim, nasıl dönebilirdim?” cevabını verdi.

İki dul eski aşık, 75 yıl sonra kendi ana dillerinde birbirlerine “seni seviyorum” diyerek dakikalarca sarıldı. Birbirlerine bir daha görüşme sözü veren İkinci Dünya Savaşı aşıkları, birbirlerinin ellerini tutarak vedalaştı. Arabaya bindiğinde ise Robbins, “Jeannine seni seviyorum.” diyerek ağladı ve son kez sarıldı.

https://tr.euronews.com/video/2019/06/12/ikinci-dunya-dunya-savasinda-asik-olan-abdli-askerle-fransiz-aski-75-yil-sonra-bulustu