Hristifyas Mahkum Edildi

0
195
Hristifyas Mahkum Edildi

 

Simerini “Araştırma Komisyonu Raporunda Hristofyas’a Ağır Sorumluluk… ‘Ben Yönetiyorum, İstediğimi Yaparım’” başlığıyla manşete çektiği haberinde dün SigmaLive tarafından yayınlanan raporda, Dimitris Hristofyas’ın Güney Kıbrıs’ın düştüğü ekonomik felaketin baş sorumlusu ilan edilerek kendisine ağır sorumluluklar yüklendiğini yazdı.

Habere göre raporda, hakkında “’Ben yönetiyorum, istediğimi yaparım’ kisvesi altında hareket etti” ifadesi kullanılan Hristofyas için birçok ve birbirinden farklı ithamlarda bulunuluyor. Raporda Hristofyas dışında zamanın DİKO-EDEK koalisyonu bakanları ile Rum Merkez Bankası başkanları Hristodulos Hristodulu, Athanasios Orfanidis ve Panikos Dimitriadis’e de sorumluluklar yükleniyor.

Gazete Araştırma Komisyonu’nun Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i de Euro Grubu toplantısına hazırlıksız gittiği için sorumlu tuttuğunu yazdı.

Fileleftheros da manşete çektiği haberine “Pikis Şimşekler Savuruyor… Araştırma Komisyonu’nun Ekonomik Felaketle İlgili Raporunda Ağır Sorumluluklar… ‘Ben Yönetiyorum, İstediğimi Yaparım’… Komisyon Başkan’ın ve Hükümetin Mantığı Buydu Diyor” başlık ve spotlarını attı, raporu detayıyla aktardı.

 

tak