Hasan Ferit Gedik’in cenazesine babası da cezaevinden geldi

0
161
Hasan Ferit Gedik'in cenazesine babası da cezaevinden geldi

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde, önceki akşam uyuşturucu çetelerine karşı düzenlenen yürüyüş sırasında, bu çeteler tarafından açıldığı öne sürülen ateşle hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in cenazesi için, ailesi ve arkadaşları Küçükarmutlu mahallesinde toplandı.

Genç yaşta hayatını kaybeden Hasan Ferit’in Bolu Cezaevi'nde tutuklu bulunan babası İbrahim Gedik de cenazeye katılmak üzere Armutlu Cemevi'ne getirildi. Sivil jandarmalar eşliğinde cemevine getirilen ve bir süre cezaevi aracında bekletilen baba Gedik'in araçtan inişi sırasında izdiham yaşandı. Baba Gedik cemevine girdikten sonra sinir krizleri geçirerek gözyaşlarına boğuldu.

BABA GEDİK KELEPÇELİ
Bu arada Hasan Ferit Gedik'in, tutuklu bulunduğu Bolu Cezaevi'nden cenazeye katılmak üzere izinle getirilen babası İbrahim Gedik’in bir elinin sivil jandarma görevlisine kelepçeli olduğu görüldü. Bu nedenle İbrahim Gedik yakınlarına sarılırken jandarma görevlisi de zor anlar yaşadı. Cemevindeki cenazenin yanına gelen baba Gedik baygınlık geçirdi. Bu sırada jandarma görevlisi yine zor anlar yaşadı.

Sık sık oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Baba Gedik'in cenaze sırasında da jandarma görevlisine kelepçeli olduğu görüldü. Ancak baba ve jandarma görevlisinin bileğine kelepçenin görünmemesi için tülbent takıldığı görüldü. İbrahim Gedik'in bir cinayet nedeniyle 10 yıldır cezaevinde yattığı öğrenildi.

Cenaze namazının ardından Gedik'in cenazesi helallik alınması için Armutlu'daki evine götürdü. Bu sırada kalabalık grup slogan atarak cenazenin arkasından yürüdü.

DHA