Harmancı’dan Öneri: Marketler Telefonla Sipariş Alsın

0
202

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında hükümete, marketlerin mağaza bölümlerini kapatmasını ve siparişlerin telefon ile verilmesini önerdi.

Bir süredir, konuyla ilgili kafa yorduklarını belirten Harmancı, bu önerilerini hükümete sunacaklarını belirtti.

Market çalışanlarının ve market sahiplerinin bu öneriye sahip çıkacağını belirten Harmancı bu şekilde herkesin daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğini kaydetti.

Harmancı’nın açıklaması şöyle:

Herkese iyi pazarlar; marketler ile ilgili olarak birçok arkadaşımız kafa yordu ne yapılabileceği konusunda. Bir arkadaşımız kendi yaşadıklarından yola çıkarak uygulanabilir ve erişilebilir bir model önerisinde bulundu.

Tüm marketler mağaza bölümlerini kapatarak, markette çalışanların ileri düzeyde tüm hijyen koşulları belirlenerek ve bunlar denetlenerek telefon ile gelen siparişleri hazırlaması.

Vatandaşın da markete girmeden siparişlerini arabadan veya marketin hazırlayacağı herhangi bir noktadan gelip alarak bu ihtiyaçlarını karşılaması. En doğru, adaptasyonu en ucuz, kolay ve pratik olan uygulama bu olacaktır diye düşünüyoruz.

Paydaş olan tüm kesimlerin hemfikir olabileceği bir uygulama olabilecek gibi duruyor. Herkes daha güvenli bir şekilde daha az risk altında komplikasyonu daha düşük bir uygulamaya adapte olabilir.

Dün ki tecrübeler bize gösterdi ki market çalışanları ve market sahipleri de buna sahip çıkacak.

Hükümete bu konuyu ve türevlerini değerlendirme çağrısı yapıyoruz.