Harmancı: Sokak aydınlatmalarının bakım ve onarımı belediyelere devredilmeli

0
223
Harmancı: Gidin 3 Yaşındakilere Anlatın

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, yapılan haberlerle kamuoyunun sürekli gündemine getirilen sokak aydınlatmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Harmancı, 2013 yılından beridir sokak aydınlatmalarının bakım ve onarımı KIB-TEK tarafından yürütüldüğünü, ücretlerin de yine bu kurum tarafından tahsil edildiğini hatırlattı.

Harmancı, şehirlerin sorumluluğunu üstlenenler olarak bakım ve onarımın yine belediyelere devredilmesi gerektiğini vurguladı.

Harmancı’nın paylaşımı şöyle:

Sokak aydınlatmaları ile ilgili her gün bir haber kamuoyunun gündemine geliyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda görüyorum 2013 yılından beridir sokak aydınlatmalarının bakım ve onarımı KIB-TEK tarafından yürütülmekte ve sokak aydınlatma ücretleri de yine bu kurumumuz tarafından tahsil edilmektedir.
Yıllardır bizde şehirlerin sorumluluğunu üstlenenler olarak bakım ve onarımın yine belediyelere devredilmesini çünkü insanların o kurum bu kurum diye bir algısı olmadığını şehire ilişkin olarak birincil sorumlu doğal olarak belediyeleri adletiğinin ve bunun da normal olan olduğunu belirtiyoruz.