Gözler Erdoğan’ın Demokratikleşme Paketi’nde

0
137
Gözler Erdoğan'ın Demokratikleşme Paketi'nde

 

Paketin içeriği saat 11.00'de Başbakan Erdoğan'ın düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşılacak. Başbakan Erdoğan'ın Başbakanlık Yeni Bina'da yapacağı basın toplantısına yazılı ve görsel basının genel yayın yönetmenleri ile temsilcileri de katılacak.

Erdoğan'ın basın toplantısı Başbakanlık tarafından bildirilecek uydu frekansı üzerinden canlı yayınla televizyon ekranlarına taşınacak. Basın toplantısı simultane olarak İngilizce ve Arapça'ya da çevrilecek.

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın koordinatörlüğünde hazırlanmış olan paketle ilgili yapılacak basın açıklaması sırasında bakanların da hazır bulunmaları bekleniyor.

Basın açıklaması simultane olarak İngilizce ve Arapça'ya da çevrilecek. Anadolu Ajansı da 6 dilde yayın yapacak.

Ancak, Halk TV, IMC TV, Hayat TV kanallarının ve Evrensel, Sözcü, soL, Aydınlık, Yeniçağ, BirGün, Özgür Gündem gazetelerinin Başbakanlık Basın Merkezi tarafından topantıya devet edilmemesi de tartışılanlar arasında.

Salonun yetersiz olması gerekçe gösterilerek medya kuruluşlarının toplantıya davet edilmemesi, adına "demokratikleşem paketi" denilen bir çalışmada özellikle AKP politikalarına eleştirel yaklaşan medya temsilcilerinin dışlanması olarak yorumlanıyor.