Gözetim Altındaki Doktordan Açıklama

0
259

 

Geçtiğimiz hafta yurt dışı tatilinden döndükten sonra evde izolasyon altında gözetime alınan doktorlarla ilgili bir süredir kamuoyunda gündeme gelen çeşitli iddialara, Dr Banu Sadıkoğlu cevap verdi.

Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği, dün doktorların durumuyla ilgili açıklama yapmış ve iddiaların aksine yapılan testlerin negatif çıktığını duyurmuştu. Tabibler Birliği ayrıca doktorların tedbir amaçlı 14 gün süreyle ev izolasyonunda olacaklarını da vurgulamıştı.

Girne ve Lefkoşa’nın tanınmış çocuk doktorlarından Dr Banu Sadıkoğlu, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “haberdeki doktorlar biziz” diyerek, ünlü plastik cerrahlardan Dr Buğra Sadıkoğlu, çocukları ve kendisinin sağlıklı olduğunu belirtti.

Sadıkoğlu’nun açıklaması şöyle;

“SARS-Cov-2 virusune bağlı COVID-19 geçirdiğimiz, oğlum ve benim hasta olduğumuz, hatta Yakın Doğu hastanesinde yattığımız haberleri asılsızdır.

O kadar çok telefon ve duyum aldık ki bu konuda, hastanede yattığıma ben bile inanacak hale geldim.

Bir kaç gün daha açıklama yapmazsam , eşim baş sağlığı için aranacağından, bildirmek istedim. Çok şükür sağlıklıyız. Haberdeki iki doktor biziz.”