Gazze’de Kudüs gösterisi

0
158
Gazze'de Kudüs gösterisi

İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirme çabaları, Gazze'deki Birleşmiş Milletler (BM) karargahı önünde protesto edildi.

Üçüncü İntifada Gençlik Koalisyonu'nun çağrısı üzerine düzenlenen protestoda  göstericiler, Filistin bayraklarının yanı sıra "Irkçı işgali durdurun", "İşgalci İsrail'in cinayetlerine karşı uluslararası toplum nerede?" ve "Ülkeme geri dönmekten başka hiçbir şeyi kabul etmeyeceğim" yazılı pankartlar taşıdı.

Üçüncü İntifada Gençlik Koalisyonu üyelerinden Yunus ebu Atiyye, "Biz bugün, İsrail'in Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'deki Filistin halkına yönelik sürekli gerçekleştirdiği ihlalleri reddetmek için halk etkinliklerinin başladığını duyurmak amacıyla buradayız" dedi.

AA muhabirine açıklama yapan ebu Atiyye, intifadanın halen devam ettiğini ve halk direnişine engel olunmasına izin vermeyeceklerini belirterek, işgal altındaki toprakların ve kutsalların korunması gerektiğini söyledi.

Ebu Atiyye, koalisyonun, Filistinlilerin haklarının ve müktesebatın tekrar iadesinin hayata geçirilmesi için çalışacağını ve Filistin halkını özgürlüğüne kavuşturuncaya kadar sürekli etkinlikler düzenleyeceğini de bildirdi.

TAK