Gazimağusa Devlet Hastanesine “MRI cihazı kuruluyor”

0
237
Gazimağusa Devlet Hastanesine

Bakan Gülle ziyaretleri kapsamında ilk olarak hastaneye kurulacak olan MRI bölümünü gezdi.
Burada, basına bir açıklama yapan Bakan Gülle, hastanelerde yıkık dökük görüntülerin çok hoş olmadığını belirterek, “ama burada durum çok farklı Gazimağusa Devlet hastanesi için tarihi bir gün diyebiliriz, çok önemli bir olay hayat buluyor. Biraz sonra MRI cihazı gelecek. Bu cihaz çok büyük olduğu için, cihazın geçeceği koridorlar genişletilmek maksadıyla yıkıldı. Bu yıkımlar, cihazın hastanedeki odasına rahatça yerleşebilmesi amacıyla yapıldı” dedi.
MRI ile daha da güçlü bir Mağusa Devlet Hastanesi…
Söz konusu cihazla birlikte Gazimağusa Devlet hastanesinin daha da güçlenerek yeni imkânlara kavuşacağını vurgulayan Bakan Gülle, yıkılan yerlerin de tamir edilerek Hastanenin daha güzel bir görünüm almasının sağlanacağını söyledi.

Hastane altyapıları güçlendirilecek…
Kurulacak yeni MRI cihazıyla, Gazimağusa ve yöre halkının artık MRI hizmeti almak için Lefkoşa’ya gitmek zorunda kalmayacağını belirten bakan Gülle, sağlıkta altyapının daha da güçlendirilmesine yönelik çalışmaların artırılacağına dikkat çekti.

MRI cihazı yaklaşık 640 bin Euro’ya mal oldu…
Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, Gazimağusa Devlet Hastanesine bugün ulaşan ve yaklaşık 640 bin Euro’ya mal olan MRI cihazının bir ay içerisinde tam teşekküllü olarak devreye girmesi beklendiğini de kaydetti.