GAÜ ile Hitit Üniversitesi Arasında İşbirliği Anlaşması

0
234
GAÜ ile Hitit Üniversitesi  Arasında İşbirliği Anlaşması

Girne Amerikan Üniversitesi ile Hitit Üniversitesi  arasında akademik işbirliği anlaşması imzalandı.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, anlaşma ile GAÜ’nün  akademik işbirliğini sürdürdüğü ve bilimsel bilgi paylaşımında bulunduğu üniversite sayısı GAÜ uluslararası yurt dışı küresel kampusları ve eğitim merkezleri İngiltere, Singapur, ABD ve Türkiye dışında 130’a yaklaştı.

Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Rektörlük binası toplantı salonunda gerçekleşen imza töreninde, akademik işbirliği anlaşmasına GAÜ adına Rektör Prof. Dr. Yıldırım Öner ve Hitit Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan imza koydu.

Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner imza töreninde yaptığı konuşmada akademik işbirliği anlaşmalarının öğrenci gelişimine yaptığı katkılar yanında ülke tanıtımında önemli rolü bulunduğunu söyledi.

Anavatan Türkiye ile KKTC arasındaki dil, kültür ve din birliğinin Türk üniversiteleri ile imzalanan akademik işbirliklerinin önemini ve maneviyatını arttırdığını da kaydeden Öner, anlaşma ile amaçlanan hedeflerin önemli bilimsel üretimleri beraberinde getireceğini kaydetti.