Eroğlu Trabzonsporu Kabul Etti. “İncelemeden Yorum Yapmak İstemiyorum”

0
149
Eroğlu Trabzonsporu Kabul Etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde, Trabzonspor yetkililerini Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kulübe başarılar diledi.

UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor’un daha ileri gidebileceğine olan inancını ifade eden Eroğlu, bu akşamki maça atıfta bulunarak “Özellikle Apollon ile yapacağınız maçta başarılı olmanızı canı gönülden istiyoruz” dedi.
Eroğlu, sıkıntılı yönleri olsa da kulüp yöneticiliğinin tatlı bir heyecan verdiğini de söyledi.

 

Direk Uçuş

Trabzonspor kafilesini taşıyan uçağın Trabzon’dan kalktıktan sonra direk Larnaka’ya gelmesi ile ilgili olarak da Eroğlu, Türkiye Ulaştırma Bakanı’nın konu üzerinde bir açıklama yaptığına işaret etti ve “Etraflıca inceleme yapmadan bir yorum yapmak istemiyorum” dedi.

Kıbrıs Türklerine uygulanan ulaşım ve spor ambargosuna değinen Eroğlu, Kıbrıs’ta olayları çıkaran kesimin Rumlar olmasına rağmen Kıbrıs Cumhuriyeti temsilcisi olarak AB’a alınmasını ve Kıbrıslı Türklere ambargo uygulanmasını eleştirdi.

Üçüncü ülkelerden kalkan bir uçağın Türkiye’ye iniş yapmadan KKTC’ye gelemeyeceğine dikkat çeken Eroğlu, “21’inci yüzyılda bu gibi insanlık dışı davranışların olmaması gerekir. Biz medeni dünyanın ambargoları altındayız” dedi.

Eroğlu, anavatan Türkiye ile üzerinde durdukları konunun Kıbrıs Türkü’ne uygulanan ambargoların kaldırılması olduğunu söyledi.

 

Yunan Uçağı Olomasından Kaynaklandı

Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da, KKTC’nin laik olduğu yere gelmesini temenni etti.
Adanın kuzeyinde Kıbrıs Türklerine uygulanan ambargoların kalkmasını ve buradaki takımlarla da maç yapmayı ümit ettiklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, Kıbrıslı Türklerin verdiği mücadeleyi kendilerinin mücadelesi gibi gördüklerini söyledi.

Hacıosmanoğlu, Apollon Limassol ile yapacakları maçın rövanşında Cumhurbaşkanı’nı da Trabzon’da görmek istediklerini ifade etti.

Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, uçağın Larnaka’ya direkt olarak gelmesi ile ilgili olarak da, “Yunan uçağı olmasından kaynaklandı” dedi.

Hacıosmanoğlu, daha güçlü bir Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkının üzerindeki ambargoların kaldırılmasında önemli rol oynayabileceğini ekledi.

TAK