Elcil: “CTP-DP hükümeti, TOMA alımına para bulabildiğini gösterdi”

0
240
Elcil:

Elçiliğin memuru atanmış Maliye Bakanı Sn. Zeren Mungan eğitimde tasarruftan bahsederken, “bizim hükümet dönemimizde TOMA bu adaya giremez diyen CTP-BG Genel Sekreteri Sn. Asım Akansoy’un” söylemine karşılık, Başbakan Sn. Özkan Yorgancıoğlu ise “TOMA’yı halka karşı kullanmayacaklarını” açıklamakla yaşanan süreci açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Öğretmen alımına, okullara, eğitime para yok deyip, sadece bir cami yapımı için 22 milyon T.L veren anlayış düzeni gizleyerek bir yere varılmayacağını iyice anlamalıdır. Halka karşı polis şiddeti ve din üzerinden siyaseti kullanan AKP hükümetinin politikalarını, adamızın kuzeyinde uygulamak AKP’ye muritlik edenlerin varlığını ispatlamaktadır.
TOMA alımı konusunda hükümet tavrını açık olarak ortaya koymakdır. Mazeretlerin arkasına saklanarak, AKP’nin buyruklarını yerine getirmek, korkaklık ve halkı kandırmakdır.
CTP-BG Genel Sekreteri Sn. Asım Akansoy’un bu konudaki duruşunu sonuna kadar desteklediğimizi ortaya koyarken, koltuk uğruna AKP’ye muritlik yapanların karşısında durmaya devam edeceğimizi vurgularız.
Şener ELCİL
KTÖS
Genel Sekreteri