Dev-İş: ‘CAS’ta toplam işten çıkarmalar 32’ye yükseldi’

0
211
DEV-İŞ: Olmayan Soruya Cevap Verilemez

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş), Cyprus Airport Services (CAS) Genel Müdür Fikret Çavuşoğlu’nun sendikadan istifa etmediği ve eyleme geldiği gerekçesiyle 1 çalışanın daha işine son verdiğini belirterek, işten çıkarılan kişi sayısının 32’ye yükseldiğini açıkladı.

Dev-İş’in açıklaması şöyle:

“CAS’ta bir türlü sular durulmuyor. Hükümet ve yönetim kurulu, çalışanların sendikalaşmalarına ısrarla karşı çıkmaya devam ediyor. Genel müdür Fikret Çavuşoğlu işten atılanlarla ilgili dün bir yandan gazetelere yalan yanlış uyduruk beyanatlar verip bundan sonra işten çıkarma öngörülmüyor ifadelerini kullanırken diğer yandan aynı gün sendikadan istifa etmeyip eylem yerine geldi diye bir CAS çalışanının daha işine son veriyor. Toplam işten çıkarmalar 32’ye yükseliyor.

CAS’ta Sendikalaşma ve Toplu İş Sözleşmesi için Meclis önünde başlatılan süresiz eylem 8. gününe girdi. Bugün ise Genel müdür Fikret Çavuşoğlu aldığı talimatlar doğrultusunda kendilerinin hazırlamış olduğu şablon istifa kâğıtları ile çalışanlar arasında dolaşarak toplu istifa örgütlemeye çalışıyor.

Yaşanan ve yaşanmakta olan tüm faşizan baskılara rağmen CAS emekçileri direniyor. Yılmadan, kararlılıkla Meclis önündeki oturma eylemini sürdürerek haklarına sahip çıkıyor”