DAÜ Giriş ve Burs Sınavı, 7 Haziran’da

0
147
DAÜ Giriş ve Burs Sınavı

 

DAÜ’den verilen bilgiye göre sınav, Gazimağusa’da DAÜ Kampusu’nda ve Lefkoşa’da Türk Maarif Koleji’nde 09:30 – 12:00 saatleri arasında yer alacak.

Başvuruların 6 Haziran’a kadar Gazimağusa’da DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne ve Lefkoşa’da, Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne yapılabileceği belirtildi.

Sınava giriş harcının 50 Türk Lirası olduğu belirtilen açıklamada, sınav harcının Kooperatif Merkez Bankası’nın herhangi bir şubesinden DAÜ’nün 100640 numaralı hesabına veya Lefkoşa’da DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne başvuru esnasında yatırılabileceği belirtildi.

Sınava başvuracak olan KKTC vatandaşı aday öğrencilerden istenen belgeler: KKTC kimlik kartı fotokopisi, banka dekontu ve 2 adet vesikalık fotoğraf;

TC vatandaşı öğrenciler için istenen belgeler şöyle: lise öğrenimini kesintisiz olarak KKTC’de örgün eğitim veren bir eğitim kurumunda okuyor olduğuna veya mezun olduğuna dair belge, TC nüfus cüzdanı fotokopisi, banka dekontu ve 2 adet vesikalık fotoğraf.

Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilimler alanında yer alacak olan sınav ve dil bölümleri için İngilizce Dil Testi,  görsel yetenek isteyen bölümler için ise Görsel Yetenek Testleri için şu ana kadar bin 200 civarında başvurunun kabul edilerek, son yılların en yüksek başvuru rakamlarına ulaşıldığı kaydedildi.