Çevre Bakanı, Mardin’de temaslarda bulundu

0
151
Çevre Bakanı

Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun davetiyle 1.Dünya Sulama Forumuna katılmak üzere Mardin’e giden Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı bazı temaslarda bulundu.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, ilk ziyaretini Mardin Valisi Ahmet Cengiz’e gerçekleştiren Bakırcı, Valilik Özel Defteri’ni imzaladı.

Vali Cengiz, Bakan Hamit  Bakırcı’yı Mardin şehrinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Bu vesileyle yavru vatandaki soydaşlarımızla var olan kardeşlik ilişkilerimizi daha da çok geliştirme fırsatı bulmuş olacağız” dedi.

Vali Cengiz, Kıbrıs sorunu başta olmak üzere, Türkiye’nin her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu vurguladı.

Bakan Hamit Bakırcı da, çok önemli olduğunu düşündükleri su forumunun  Mardin gibi medeniyetlerin buluştuğu çok önemli bir ilde yapılmasını çok anlamlı bulduklarını belirterek, Mardin’de  olmaktan ve Mardin insanını tanımaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Mardin’deki ikinci ziyaretini Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir’e gerçekleştiren Bakırcı, Beşir’den  belediye çalışmaları ve çevrenin korunmasına ilişkin projeler hakkında bilgi aldı.

Bakırcı, Mardin’deki kültürel yapının çok iyi korunduğunu ifada etti.

Belediye Başkanı Beşir de ziyaretteki konuşmasında, Kıbrıs Türk halkının haklı davasının savunulmasında  Kıbrıs Türk halkıyla bir bütün olduklarını dile getirerek, yeni görevinde Bakan Bakırcı’ya başarılar diledi.

Bugün 1.Dünya Sulama Forumu’na  katılarak açılışta bir konuşma yapması beklenen Bakırcı bu gece yurda dönecek.

Bakırcı’ya Mardin ziyaretinde Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz eşlik ediyor.