BKP: “Sosyalist olduğunu söyleyenlerin tutumu riyakarlık.”

0
158
BKP:

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, AKP’nin dini gericiliği ve sunni islam yaşam tarzını Kıbrıs’ta egemen kılmayı, laik, demokrat ve çağdaş bir toplum olan Kıbrıslı Türkleri ise yok etmeyi hedeflediğini belirterek, “TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın ülkemize gelerek bir günde 1 külliye, 2 cami açılışı yapması bunun en somut örnekleridir” dedi.

Sosyalist olduğunu söyleyenlerin tutumu riyakarlık.
Sosyalist olduğunu her fırsatta dile getiren hükümetin büyük ortağı Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin, Hala Sultan İlahiyat Koleji konusundaki tutumunun riyakarlık olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “CTP Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun muhalefetteiken karşı olduğunu söylediği, üstelik projesi ve inşa sürecinin yasa dışı olduğu bilinen Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin açılışına katılıp şükranlarını sunması en hafif deyimi ile riyakarlıktır. Ne yazık halkı aldatmak CTP yönetimi için alışkanlık haline gelmiştir” dedi.
Kıbrıslı Türklerin her alanda saldırı altında olduğunu, bunun karşısında tüm demokrasi ve barış güçlerinin en geniş iş ve güç birliğinin şart olduğunu vurgulayan İzcan, BKP’nin bu yöndeki çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

İzzet İzcan açıklamasına devamla, Birleşik Kıbrıs Partisi’nin ilkeli ve kararlı bir şekilde dini gericiliğe ve Kıbrıs’ın sömürgeleştirilmesine karşı, laik, çağdaş ve demokratik bir toplum ve erken federal çözüm için mücadeleye devam edeceğini vurguladı.