Bisiklet Turu’nda Tören Skandalı

0
127
Bisiklet Turu'nda Tören Skandalı

İstanbul ’da dün son etabı düzenlenen 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na skandallar damgasını vurdu.

Önce gazetecilerin oturduğu tribün boşaltıldı. Ardından madalya töreni sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında podyumdan inmek isteyen sporculara korumalar engel oldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sami Gürel’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alana gelmesinin ardından korumaları “bomba ihbarı var” diyerek VIP salonu ve basın tribününü boşalttı. Köpeklerle bomba araması yapan korumalara yerli ve yabancı gazeteciler tepki gösterdi.

 

Ardından korumalar bütün takımların çalışanlarını tepeden tırnağa aradı. Silahlı korumaların arama yapması, takım çalışanları ve yabancı basın tarafından tepkiyle karşılandı.

“BOYUNLARI GÖRÜNMESİN” TALİMATI

Ertem Şener'in podyum sunuculuğunu yaptığı ödül töreninde görev alacak olan hosteslere de engel geldi. Saçları topuz şeklinde toplanan hosteslerin ‘boyunlarının gözükmemesi’ şeklinde uyarı geldiği ve hosteslerin bu nedenle saçlarını açtığı öne sürüldü.

KORUMALAR CAVENDISH’İ ZORLA GERİ ÇIKARDI

Daha sonra sıra ödül törenine geldi. Ancak tepki çeken uygulamalar burada da devam etti.

Turun bitmesinin ardından podyuma çıkan sporculara ödüllerini vermek üzere gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, podyumun önünde konuşma yapmaya başladı.

Erdoğan'ın konuşması sürerken, dereceye giren bisikletçilerden Mark Cavendish podyumdan inmek istedi. Ancak korumaları Cavendish'i kolundan tutarak podyuma yönlendirdi.

 

Mark Cavendish basın toplantısı sırasında sorulan, "10 dakikadan fazla podyumda bekledin, sinirli görünüyorsun" şeklindeki soruyu ise cevapsız bıraktı.

Yaşananların ardından ünlü bisikletçi Cavendish, sosyal medyada en çok konuşulan başlıklardan biri oldu.