Bir Rum Bomba Yaparken Yaralandı

0
108
Bir Rum Bomba Yaparken Yaralandı

Politis olayın, 37 yaşındaki Rumun dün akşamüzeri, Elmalı köyünde kiraladığı bir Kıbrıs Türk evinin terasında meydana geldiğini yazdı.

Düzeneği hazırlamaya çalışırken gerçekleşen ilk patlamada ayağından hafif yaralanan Rumun, çıkan ses nedeniyle eve gelen polisin, patlamanın etkisiyle teras zeminine yayılan patlayıcı karışımının üzerine basması üzerine meydana gelen ikinci ve şiddetli patlamada ağır yaralandığı kaydedildi.

Zemine yayılan karışımın, üzerine basılmasıyla infilak etmesinin, 37 yaşındaki Rumun evinde bulundurduğu patlayıcıların tehlike düzeyi açısından gösterge olduğuna işaret edildi.

Habere göre Limasol Genel Hastanesi’ne kaldırılan yüzünde kırık, sağ akciğerinde kontüzyon (ezilme), beyinde hematom ve göğüs travmaları saptandığı için yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlanan Rumun sağlık durumunun ciddi olduğu kaydedildi.

Gazete “Amonyak Moniat’ı Havaya Uçuracaktı” başlığıyla verdiği haberin detayında amonyaktan hiç söz etmezken yaralanan Rumun daha önce çatapat imali, tasarrufunda çok miktarda çatapat bulundurmak ve Larnaka’da mülke zarar verme girişimi nedeniyle polisi meşgul ettiğine dikkat çekti.