Benim Kıbrısım Temalı Fotoğraf Yarışmasının Teması ‘Kıbrıs’ta Çocuk Olmak’

0
124
Benim Kıbrısım Temalı Fotoğraf Yarışmasının Teması 'Kıbrıs'ta Çocuk Olmak'

Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf  Derneği'nin (FODER) işbirliğinde iki yıldır yetişkinlere yönelik düzenlenen "Benim Kıbrısım" temalı fotoğraf yarışmasının üçüncüsü  bu yıl  “Kıbrıs’ta Çocuk Olmak” konusu ile düzenleniyor.

Kuzey Kıbrıs Telsim’den verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, fotoğraf çalışmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya 17 yaş ve üzerindeki bireyler katılabilecek.

Kıbrıs’ta çocuğun toplumdaki yerini, önemini, değerini ve etkisini simgeleyen fotoğraf  karelerinin yer alacağı yarışma hakkında bilgi vermek üzere Telsim Genel Müdürlüğü'nde bir basın toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit, FODER Yönetim Kurulu Üyesi  Ramadan Gümüşok ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar katıldı.

KARAS: “GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZI ÖNE ÇIKARMAYI AMAÇLIYORUZ”

Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, “Amacımız sadece çocuklarla ilgili güzel kareleri yakalamak değil, fotoğrafçıların içindeki çocuk ruhunu da ortaya çıkarmaktır” dedi.

Karas, fotoğrafları yarışma sonrasında 1 Aralık’ta düzenleyecekleri sergi ile ülkedeki sanatseverlerle buluşturmayı planladıklarını açıkladı.

Yarışmada, birinci gelen yarışmacıya, Nikon 7100 18-105 mm, ikinciye, Nikon 5200 18-55 mm ve üçüncüye ise Nikon 3200 18-55 mm Fotoğraf makinesi ödül olarak verilecek.

Yarışmada ayrıca bir de Telsim Özel Ödülü verilecek ve ödülü iPhone 5S olacak.

Jüri derecelendirme yapmaksızın 3 fotoğrafa da Mansiyon ödülü verecek. Mansiyon ödülü Vodafone Smart Tab II (7inç) ve 1 aylık 5GB internet paketi olacak. Ayrıca tüm sergileme alan yarışmacılara 1 aylık 3GB kotalı internet paketi hediye edilecek.

Yarışmanın katılım şartnamesi www.kktctelsim.com veya www.kktcfoder.com adresinden indirilebilecek.