Atalay Yorgancıoğlu ile görüştü

0
198
Atalay Yorgancıoğlu ile görüştü

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC’nin güçlenmesi, ilerlemesi ve hayatını huzurla sürdürmesi için daima yanında yer alacaklarını ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Atalay, hem Kıbrıs Türk halkının, hem Türkiye’nin adada adaletli, hakkaniyetli bir çözümü her zaman desteklediğini vurguladı.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başbakanlığındaki koalisyon hükümetine başarı dileyen Beşir Atalay, “Koalisyon hükümetleri kolay değil, kendine göre zorlukları var ama verimli bir icraat dönemi geçirmenizi dilerim” dedi.

YORGANCIOĞLU: “İŞBİRLİĞİ SÜRECEK"

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da ülkede hem ekonominin geliştirilmesinde hem de Kıbrıs sorununun çözümünde işbirliğine devam edeceklerini ifade etti.

Yorgancıoğlu, halkın yaşam kalitesinin artırılmasının önemini dile getirdi.
Başbakan Yorgancıoğlu, günübirlik resmi ziyaret için bu sabah KKTC’ye gelen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve heyetini kabul etti.

Kabulde Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve kalabalık bir heyet hazır bulundu.

TAK