Arif Hoca Kitaplığı açıldı

0
405
Arif Hoca Kitaplığı açıldı

Arif Hoca kitaplığı açıldı…
Arif Hasan Tahsin’in şahsi kütüphanesinde bulunan kitaplardan oluşan ‘Arif Hoca Kitaplığı’ dün akşam Baraka Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle açıldı.
Arif Hasan Tahsi’in eşi Armağan Karal Desem tarafından Baraka Kültür Merkezi’ne bağışlanan kitaplar, ‘Arif hoca kitaplığı’ adı altında Baraka Kültür Merkezi’nin kütüphanesine yerleştirildi.  Aynı zamanda kütüphanede Arif Hasan Tahsin'in kullandığı daktilo ve faks makinesi de yer almakta.
Düzenlenen etkinlikte Aramağan Karal Desem bir konuşma yaparak, Arif Hasan Tahsin’in son zamanlarında Baraka’yı yakından takip ettiğini söyleyerek, kitapları güvende olacaklarını düşündüğü için Baraka’ya iade ettiğini söyledi.
Açılış etkinliğine Arif Hasan Tahsin’in arkadaşı Turgut Avşaroğlu, KTÖS Genel  Sekreteri Şener Elcil ve Arif Hasan Tahsin’in son zamanlarında sürekli yanında bulunan müzisyen Arda Gündüz de katıldı.
Etkinlikte Arif Hasan Tahsin’in sevdiği şiirler okunurken, Arda Gündüz ve Sol Anahtarı da hocanın dinlemekten keyif aldığı türküleri söylendi.