Arda Gündüz’den Yeni CD

0
254
Arda Gündüz’den Yeni CD

Protest müziğin ülkemizdeki önemli ismi Arda Gündüz’ün yeni CD’si “Piç” yapılacak tanıtım gecesi sonrasında satışa çıkıyor. ‘CD Tanıtım Gecesi’  3 Ekim 2013 Perşembe akşamı Lefkoşa’daki Anayasa Bar’da gerçekleştirilecek.

Gold Insurance katkılarıyla, kayıtları Re-chord stüdyolarında Emre Yazgın ve Kutay Alicik tarafından gerçekleştirilen, Arda Gündüz’ün “Piç” albümünde 12 şarkı yer alıyor. Emre Yazgın, Fikret Canbulat, Ulaş Beratlı, Gürhan Nuray ve İnci Moreket şarkılara katkıda bulunan müzisyenler olarak dikkat çekiyor.

Albümdeki oniki parça arasında beş de türkü bulunuyor. Azeri ‘Gülebilmez Gülüm Sensiz’, Doğu Anadolu türküsü ‘Sarı Gelin’, Diyarbakır türküsü ‘Haberin Var Mı’, Kıbrıs türküsü ‘Mağusa Limanı’ ve Kürt türküsü ‘Heval’. Arda Gündüz’ün kendine özgü yorumu ile okuduğu bu türkülerden ayrı olarak CD’deki diğer şarkılar, bu şarkıların söz yazarları ve bestecileri şunlar:

Ben Ölürken (Söz: Süleyman Ergüçlü/ Müzik: Arda Gündüz), Soyluluk (Söz: Bülent Fevzioğlu ve Arda Gündüz / Müzik: Hamza Irkad), Yıkıl Dedi (Söz: Mahmut Anayasa / Müzik: Arda Gündüz), Baksana (Söz ve Müzik: Arda Gündüz), Tıpkı Sen Gibi (Söz: Süleyman Ergüçlü ve Arda Gündüz / Müzik: Arda Gündüz), Söyle (Söz: Süleyman Ergüçlü ve Beste Sakallı / Müzik: Arda Gündüz), Piç (Söz: Mahmut Anayasa / Müzik: Arda Gündüz).