Akansoy: “Revizyon Çalışmalarında Önceliğimiz KIB-TEK”

0
164
Akansoy:

CTP Genel sekreteri Asım Akansoy, Kıbrıs GENÇTV'de yayınlanan Günün Getirdikleri programına telefonla katılarak Aysu Basri Akter'in sorularını yanıtladı.

Ekonomik Paket'in aynen uygulanacağı yönünde hükümetin Türkiye'ye teyit mektubu gönderdiği yönündeki iddiaları yanıtlayan Akansoy, "devletler arasında her zaman mektuplaşma olur. Söz konusu mektup da tamamen teknik konulara dair yazılmış bir mektuptu. CTP seçim öncesinde de paketi revize edeceğini söyleyerek seçildi, hükümet sürecinde de sözlerinin arkasında duracak" dedi.

İddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Akansoy, hükümetin kesinlikle bir tavır içinde olmadığını vurguladı.

Teknik konularla ilgili mektubun içeriğinin sorulması üzerine ise, Akansoy, kamu reformu  ve çalışma saatlerinde yapılması öngörülen düzenlemelerle ilgili bir takım teknik konuları içerdiğini söyledi.

Revizyon hedefleriyle ilgili olarak da konuşan CTP Genel Sekreteri, "revizyonda ilk hedefimiz KIB-TEK'in özerkleştirilmesidir. Bu konu bizim önceliğimizdir" şeklinde konuştu.

Akansoy Ekonomik Pakette yapılması öngörülen değişiklikler konusunda da ilgili taraflarla konuşulduğunu ve önümüzdeki günlerde bu değişikliklerle ilgili çalışmaların başlayacağını belirtti.