6’ncı Lefke Hurma Festivali Pazar Günü Yapılıyor

0
133
6'ncı Lefke Hurma Festivali Pazar Günü Yapılıyor

Lefke Turizm Derneği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Lefke’nin 7 Kasım Pazar günü uluslararası cittaslow (sakin şehir ) unvanını almasından sonra düzenlenecek olan ilk etkinlik olacak olan Hurma Festivalinin açılışını, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve hurma üreticileri yapacak.

Festival; portakal ve ceviz ile birlikte, Lefke'nin ana ürünlerinden biri olan hurma ürününün tanıtılması, üreticilerinin desteklenmesi ve Kıbrıs kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacıyla düzenleniyor.

Festivalin bu yılki sloganı;  “Sakin Şehir Lefke Sizi Çağırıyor” olarak belirlenirken, festival ile ilgili tüm görseller Türkçe, İngilizce ve Rumca olarak hazırlandı.

Hurma Festivalinin açılışı saat 11.00 de yapılacak. Lefke Bandabuliyası ve çarşısında yer alacak etkinliklerin programı şöyle:

“Saat 11:00’de açılış ve Lefke Belediyesi Halk Dansları Ekibi gösterisi, 11.30’da GASAD ve SEÇ-DER Halk dansları gösterisi, 12:00’de Muharrem Cemoğlu müzik dinletisi, 12.30’da En Güzel Hurma Macunu Yarışması, 13.00’de Rehber Eşliğinde Lefke Tanıtım Turu, 13.00’de Ersan Karaç Müzik Dinletisi, 14.00’de Grup Baria, 15.00’de Buzuki Konseri, 16.00’da Kıbrıs Müzik Yolcuları.”