600 Polisin Yeri Değişti

0
206
600 Polisin Yeri Değişti

17 Aralık operasyonunun ardından emniyette başlatılan görevden almaların en büyüğü Ankara Emniyeti’nde yaşandı.

Dün gece imzalanan tayinlerle operasyonel birimlerde görev yapan 350 polis görevden alındı. Çoğunluğu Ankara dışından 250 polis boşalan görevlere getirildi.

Bu sayıyla bir gecede 600 polisin görev yeri değişmiş oldu. Tayin emri imzalanan polisler, bundan böyle ilçe emniyet, trafik şube müdürlükleri ve karakollarda görev yapacak.İstanbul’daki operasyonun hemen ardından, ilk olarak Ankara Emniyeti kaçakçılık, narkotik, mali şube, organize, siber suçlarla mücadele ve asayiş şubelerinin müdürleri ile sorumlu müdür yardımcıları görevden alınmıştı.

Dün gerçekleşen ikinci görevden almalarla bu birimlerin alt yönetimlerinde görev yapan 80’i müdür ve emniyet amiri düzeyinde 270’i memur toplam 350 polis görevden alınmış oldu.

Görevden alınan en dikkat çekici isim Toplumsal Olaylardan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz oldu. Gezi olayları sebebiyle ödüllendirilen Azmaz, Kadir Ay'ın altında görev yapan son müdür yardımcısıydı.

KÜTAYHA VE TOKAT'TA DA DEĞİŞİKLİK
Öte yandan Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğünde görev değişikliğine gidildi. Yaklaşık 2 yıldır KOM Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Aydın, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi Şube Müdürlüğüne getirilirken, Aydın'ın yerine Kütahya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Ömer Uslusoy atandı.

Tokat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Murat Sarıkaya da, görevden alınarak Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne atandı. Sarıkaya'nın yerine Lütfi Çiçek getirildi. Çiçek'in uzun yıllar Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın koruma ekibinde görev aldığı öğrenildi.

NTV