Üniversiteye silahlı saldırı: 4 Ölü

Üniversiteye silahlı saldırı: 4 Ölü
Haber İçi Üst 745×140

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Volkan B. isimli araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak hayatını kaybetti. Silahıyla birlikte yakalanan saldırgan, gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Deniz Açık’ın, CNN Türk canlı yayınında aktardığı bilgiye göre saldırıda üç kişi de yaralandı. Saldırının nedeninin henüz belirlenemediğini ifade eden Açık, saldırganın dört kişiyi öldürdükten hemen sonra teslim olduğunu belirtti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, saldırı sonrası eğitim fakültesinde sınavların ertelendiğini duyurdu. Gönen, saldırıya ilişkin olarak şunları söyledi:

“Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip etmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımız sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun.”

Kampüse çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Haber İçi Orta 745×140

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140